Dzień Bezpiecznego Internetu 2015
10 lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.
 
W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook.
 
Tradycyjnie nasza szkoła przygotowała szereg działań z tej okazji. Na informatyce omawiane będą wielorakie typy zagrożeń i profilaktyka działań. Zainteresowani rodzice i uczniowie mogą ukończyć kurs e-learningu. Wychowawcy zdiagnozują wiedzę o bezpieczeństie w internecie. Na zajęciach artystycznych uczniowie zaprezentuja swoją wizję internetu.
 
Rodzicom polecamy lekturę podręcznika Bezpieczeństwo dzieci online.

Droga plakatów

Na informatyce, lekcjach wychowawczych oraz religii omawiane były wielorakie typy zagrożeń i profilaktyka działań.

Na zajęciach artystycznych uczniowie zaprezentowali swoją wizję Internetu. W "Małej galerii szkolnej" została zorganizowana wystawa, pt.:"Dzień Bezpiecznego Internetu": uczniowie wykonali symboliczną "drogę", prowadzącą korytarzem od schodów do stołówki oraz barwne plakaty o tematyce związanej z bezpiecznym poruszaniem się w świecie Internetu.