Grupa teatralna SUFLER z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Konstantynowie Łódzkim przygotowała w tym roku na XV Przegląd Przedstawień Profilaktycznych "Żyj zdrowo" sztukę pod tytułem "Wózek". Opowiada ona o losach Ali, która od 6 lat jeździ na wózku inwalidzkim i cudem uniknęłą śmierci.

Spektakl został odznaczony I NAGRODĄ na przeglądzie, który odbył się 24 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury, a jury podkreślało jego znaczenie profilaktyczne oraz przygotowanie artystyczne. W roli Ali wystąpiła Agata Iskra z IIC i Martyna Kołowska z IB, rodziców zagrali Patrycja Basińska z IC i Mateusz Ścisło z IB, a złego ducha Zuzia Woskresińska z IIB. W pozostałych rolach wystąpili Bruno, Paweł, Gosia, Edyta, Szymon, Przemek, Julka, Natalka, Wiktoria, Magda, Julia, Roksana.

Dziś, tj. 28 listopada artyści pokazali spektakl kolegom z wszystkich klas pierwszych. "Wózek" wywarł na gimnazjalistach duże wrażenie i dał do myślenia na temat relacji z rodzicami, zachowań w sytuacjach ryzykownych, czy zażywania alkoholu. Bardzo dziękujemy pani Marzenie Wojtysiak za pomoc, bez której nasze wystąpienie nie byłoby możliwe.

Wszystkim młodym artystom dziękuję za pracę włożoną w przygotowanie "Wózka", gratuluję świetnych występów i życzę wielkiej satysfakcji z realizowania swoich pasji.