Jedną z najistotniejszych decyzji w życiu młodego człowieka jest wybór drogi zawodowej. W ramach zajęć z preorientacji zawodowej klasa IIIa w dn. 20.02.2017 r. wraz z wychowawcą- p. Mirosławą Marszałek i p. Jolantą Pawlak udała się do pobliskiego Ksawerowa, aby zapoznać się z kierunkami kształcenia w Zespole Szkół Rolniczych. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji zawodowej i szkolnej.

Szkoła kształci kadrę profesjonalistów w branży: ekonomicznej, gastronomicznej, rolniczej, mechanicznej, ogrodniczej i architektury krajobrazu. W przeciwieństwie do edukacji w liceach ogólnokształcących uczniowie mają możliwość szybszego zdobycia zawodu i tym samym usamodzielnienia finansowego, przy jednoczesnym kontynuowaniu nauki na studiach. Wizycie towarzyszył krótki spacer po terenie szkoły. W ten sposób uczniowie mieli możliwość

zapoznania się z miejscem zdobywania kwalifikacji zawodowych, biorąc czynny udział w interesujących zajęciach gastronomicznych i mechanicznych.

Należy podkreślić serdeczną atmosferę, dobre wyposażenie oraz przyjazne otoczenie placówki. Z pewnością wycieczka ta przyczyniła się do zainteresowania kształceniem zawodowym, tak potrzebnym na współczesnym, wymagającym rynku pracy.